מצודת לונדון – מדריך מפורט לביקור במבנה המפורסם

מצודת לונדון (Tower of London) היא מבצר היסטורי מפורסם הממוקם על גדת נהר התמזה במרכז לונדון, אנגליה. המבצר נבנה במקור כארמון מלכותי וכמצודה על ידי וויליאם הכובש בשנת 1066 לספירה, והורחב על ידי מלכים עוקבים. לאורך ההיסטוריה שימש המגדל למטרות שונות, כולל כמצודה, ארמון מלכותי, בית כלא, בית מטבעה, ארסנל, מוזיאון ואף גן חיות מלכותי.

כיום מגדל לונדון מאכלס את תכשיטי הכתר הבריטיים (Crown Jewels), אוסף המכיל את כתרי המלוכה והתכשיטים המלכותיים ונחשב לאחד האתרים התיירותיים הפופולריים ביותר בבריטניה, המושך מיליוני מבקרים מדי שנה.

מה תוכלו לראות בביקור בתוך המצודה?

מצודת לונדון היא אחד המבצרים המפורסמים ביותר בעולם, עם היסטוריה עשירה וסיפורים רבים לגלות בין חומותיו העתיקות. ביקור במגדל לונדון מציע חוויה מרתקת ומגוונת למבקרים ומתאים לכל הגילאים.

אחד המוקדים המרכזיים של המצודה הוא תכשיטי הכתר (Crown Jewels) – אוסף מרהיב של כתרים ותכשיטים מלכותיים ששימשו בטקסי הכתרה של מלכי ומלכות בריטניה במשך מאות שנים, כולל הכתרתם של המלך צ'ארלס השלישי והמלכה קמילה ב-2023. התכשיטים כוללים פריטים כמו כף ההכתרה (Coronation Spoon) וכתר סנט אדוארד (St Edward's Crown).

בנוסף לתכשיטים, המגדל הלבן (White Tower) הוא אתר חובה לביקור. מגדל זה נבנה במקור כדי להרתיע פולשים, אך כיום הוא מציג שריונות מלכותיים מרשימים ומציע פעילויות אינטראקטיביות מהנות למשפחות. לעומתו, למגדל הדמים (Bloody Tower) יש היסטוריה אפלה יותר, והוא שימש ככלא ומקום עינויים. ניתן ללמוד על סיפורי הרצח שהתרחשו בו ועל תפקידו כמקום עינויים במגדל וייקפילד התחתון (Lower Wakefield Tower).

המגדל שימש בעבר גם כגן חיות מלכותי, וכיום ניתן לראות פסלים של חיות המלוכה (Royal Beasts) ולבקר בתערוכה המוקדשת להן. כמו כן, תערוכת ה"מטבעה" (Mint) מציגה את ההיסטוריה של ייצור המטבעות במגדל במשך יותר מ-500 שנה.

ולבסוף, מומלץ לקחת סיור עם השומרים הידועים כ"ביפיטרס" (Beefeaters או Yeoman Warders), וכמובן לא לפספס את העורבים האגדיים. על פי המסורת, אם עורבים אלו יעזבו אי פעם את מגדל לונדון, הממלכה כולה תיפול.

כמה עולים כרטיסים למצודת לונדון ואיפה קונים?

מחיר הכרטיסים למצודת לונדון עומד על 40 יורו לאדם ו-20 יורו לילדים (עד גיל 18). מומלץ מאוד לרכוש את הכרטיסים מראש כדי להימנע מהתורים וכדי לשריין תאריכים נוחים. ניתן גם לרכוש כרטיסים הכוללים סיור מודרך (מומלץ ביותר!) הכוללים הדרכה מאחד המדריכים המוסמכים של המצודה המכונים "Beefeater".

תוכלו לרכוש את הכרטיסים בעמוד הבא באתר "Tiqets" שעובד באופן רשמי עם המצודה ונחשב לפלטפורמה ידידותית ופופולרית מאוד בקרב מטיילים ישראלים בלונדון. האתר מציע רכישת כרטיסים דיגיטליים בקלות ובנוחות ומציע גם תמיכה מלאה בצ'ט שעובד 24/7.

האתר מציע את כל סוגי הכרטיסים למצודה אותם תוכלו למצוא בעמוד הבא.

דרכי ההגעה למצודת לונדון

מצודת לונדון ממוקמת במרכז לונדון וקל מאוד להגיע לשם באמצעות כל סוגי התחבורה של לונדון. הנה כל האפשרויות העומדות בפניכם:

רכבת תחתית – התחנה הקרובה ביותר היא Tower Hill (על קווי District ו-Circle). מהתחנה יש רק 5 דקות הליכה למגדל לונדון.

אוטובוס – קווי אוטובוס רבים עוצרים ליד מגדל לונדון, כולל קווים 15, 42, 78, 100 ועוד.

רכבת – תחנת הרכבת London Fenchurch Street נמצאת במרחק של כ-10 דקות הליכה מהמגדל.

שייט – הדרך מקורית ומהנה ביותר, היא להגיע באמצעות שייט על הנהר! תוכלו לעלות על אחת מסירות השירות הציבורי הפועלות על התמזה ולרדת בתחנה St Katharine's Pier הסמוכה למגדל.

שעות פעילות

מגדל לונדון פתוח למבקרים בימים רביעי עד שבת בין השעות 09:00 ל-17:30, בימי ראשון ושני בין 10:00 ל-17:30, וביום שלישי בין 09:00 ל-17:30.

כמה זמן כדאי להקדיש לביקור במצודת לונדון?

מומלץ להקדיש כ-3 שעות לסיור מקיף במצודה.