שדה התעופה לוטון (Luton) לונדון – כל מה שחשוב לדעת!

נמל התעופה לונדון לוטון (London Luton Airport) הוא נמל תעופה בינלאומי הממוקם בלוטון, בדפורדשייר, כ-56 ק"מ צפונית ללונדון. הוא משרת את לונדון ואזור דרום מזרח אנגליה. בשנת 2019, נמל התעופה שירת מעל 18 מיליון נוסעים, מה שהופך אותו לנמל התעופה החמישי בגודלו בבריטניה. הוא משמש כבסיס לחברות תעופה low-cost כמו איזיג'ט, ראיינאייר, וויזאייר ובלו אייר, ומציע טיסות ליעדים רבים באירופה, כמו גם מספר יעדים בצפון אפריקה ומזרח התיכון.

נמל התעופה נפתח ב-1938 כשדה תעופה צבאי והפך לשדה אזרחי ב-1952. בשנים האחרונות, הוא עבר הרחבה והתחדשות משמעותיים, כולל טרמינל נוסעים חדש שנפתח ב-2018. נמל התעופה מחובר ללונדון באמצעות רכבת ישירה (Luton Airport Parkway station), וכן באוטובוסים ומוניות. בגלל מיקומו הקרוב יחסית ללונדון ותעריפיו הנוחים, הוא פופולרי בקרב נוסעים המחפשים חלופה זולה יותר לנמלי התעופה הגדולים של לונדון כמו הית'רו וגטוויק.

למרות שלוטון הוא נמל תעופה קטן יחסית, הוא ממלא תפקיד חשוב בקישור לונדון ודרום מזרח אנגליה ליעדים רבים באירופה ומעבר לה, במיוחד עבור נוסעים מחפשי תקציב.

חברות תעופה בולטות שנוחתות בשדה התעופה לוטון

נמל התעופה לונדון לוטון משמש כבסיס לכמה מחברות התעופה הלоу-קוסט הפופולריות ביותר באירופה. אחת החברות הבולטות ביותר היא איזיג'ט, חברת התעופה הגדולה ביותר בבריטניה במונחי מספר הנוסעים. איזיג'ט מפעילה רשת נרחבת של מסלולים מלוטון ליעדים ברחבי אירופה, כולל ערים מרכזיות ויעדי נופש פופולריים.

חברה נוספת המשתמשת בלוטון כבסיס היא ריינאייר, חברת התעופה האירית הידועה. ריינאייר מציעה טיסות במחירים נמוכים לשורה ארוכה של יעדים אירופאים, ובכך תורמת באופן משמעותי לתנועה בנמל התעופה.

וויזאייר, חברת תעופה low-cost מהונגריה, גם היא מפעילה בסיס בלוטון, מקשרת את לונדון ודרום מזרח אנגליה למגוון יעדים במרכז ומזרח אירופה. בנוסף, חברת התעופה הרומנית בלו אייר מפעילה טיסות מלוטון, בעיקר ליעדים בבלקן ומזרח אירופה.

נוכחותן של חברות תעופה אלו הופכת את לוטון ליעד אטרקטיבי לנוסעים המחפשים אפשרויות טיסה במחיר סביר למגוון רחב של יעדים אירופאים. שילוב זה של חברות תעופה low-cost ומיקומו הנוח יחסית של נמל התעופה תורם להפיכתו של לונדון לוטון לאחד משדות התעופה הפעילים והמשגשגים ביותר בבריטניה.

נסיעה משדה התעופה לוטון למרכז לונדון

נמל התעופה לונדון לוטון ממוקם במרחק של כ-56 ק"מ צפונית למרכז לונדון. זמן הנסיעה בין נמל התעופה למרכז העיר תלוי באמצעי התחבורה הנבחר ובתנאי התנועה.

האפשרות המהירה ביותר היא ברכבת הישירה מתחנת Luton Airport Parkway, הממוקמת במרחק קצר מנמל התעופה ומחוברת אליו באמצעות שירות שאטל חינמי. הרכבות מופעלות על ידי חברת East Midlands Railways ומגיעות לתחנת St Pancras International במרכז לונדון בתוך כ-40 דקות. מחיר הכרטיס נע בין 12 ל-25 פאונד, תלוי במועד הרכישה וסוג הכרטיס.

אפשרות נוספת היא נסיעה באוטובוס. חברות כמו National Express ו-easyBus מפעילות שירותי אוטובוס ישירים בין נמל התעופה לנקודות מרכזיות בלונדון, כולל תחנת Victoria. זמן הנסיעה באוטובוס הוא בדרך כלל בין שעה לשעה וחצי, תלוי בתנאי התנועה. מחירי הכרטיסים מתחילים בסביבות 5 פאונד, אך יכולים להיות גבוהים יותר בהתאם למועד ההזמנה ולביקוש.

לבסוף, ניתן להגיע ללונדון גם במונית או בשירותי הסעה פרטיים. זו האפשרות היקרה ביותר, כאשר מחיר הנסיעה עשוי להגיע ל-80-100 פאונד או יותר, בהתאם לתנאי התנועה ולחברת ההסעות. עם זאת, זו יכולה להיות אפשרות נוחה עבור קבוצות או משפחות עם הרבה מטען.

loader-image
London, GB
11:12 pm, מאי 28, 2024
temperature icon 15°C
overcast clouds
Humidity 92 %
Pressure 1008 mb
Wind 11 mph
Wind Gust Wind Gust: 0 mph
Clouds Clouds: 100%
Visibility Visibility: 0 km
Sunrise Sunrise: 4:52 am
Sunset Sunset: 9:03 pm